גן אירועים בירושלים

חופות קיץ וחופות חורף

מאחר וטקסי נישואין מתקיימים לאורך כל השנה, ישנם מספר הבדלים בין טקס חופה המתקיים בעונת החורף לבין זה המתקיים בעונת הקיץ.

 

חופה היא יריעת בד תחתיה מתקיים טקס הנישואין ביהדות. החופה מורכבת מפיסת בד מרובעת, לעתים מטלית, שנמתחת בין ארבעה יתדות. לעתים היתדות אחוזים בידי ארבעה מהמשתתפים בטקס ולעתים מקבעים אותם בקרקע. החופה מסמלת את הבית אותו בני הזוג צפויים להקים יחד.

מאחר וטקסי נישואין מתקיימים לאורך כל השנה, בין אם באולמות אירועים בירושלים, בצפון, או בכל מקום אחר, ישנם מספר הבדלים בין טקס חופה המתקיים בעונת החורף לבין זה המתקיים בעונת הקיץ. אחד ההבדלים הבסיסיים היא מיקום החופה. בעונת הקיץ ניתן לקיים את טקס החופה תחת כיפת השמים. טקס החופה נערך לאחר שעת השקיעה, ומזג האוויר, חם ככל שיהיה, לא יפריע לניהול טקס כהלכתו.

 

גם המתחתנים בעונת החורף יכולים ליהנות מחופה תחת כיפת השמים, באם מזג האוויר מאפשר זאת. בו זמנית, אחת ההמלצות למתחתנים בחורף, היא לוודא שניתן להעביר את החופה אל האולם המקורה במקרה של גשם או קור קיצוני.

הבדל נוסף בין חופות קיץ לבין חופות חורף בא לידי ביטוי בעיצוב. את חופת הקיץ מקשטים ומעצבים, בדרך כלל, באפליקציות עדינות, כגון ענפים, פרחים, תחרה ואבני חן. רצוי לבחור בצבעים בגוונים בהירים יחסית, המשלבים נגיעות של לבן, על מנת ליצור אווירה קיצית קלילה.

בעיצוב חופה חורפית מומלץ לשלב מוטיבים המאפיינים את העונה, בהם קטיפה, נוצות, פרוות, תאורה בצבעים שונים או מתחלפים וכולי. גם את בחירת פלטת הצבעים כדאי לבצע בהתאם לאלה המאפיינים את החורף הישראלי, על מנת ליצור מראה חמים ונעים. 

 

 
שימוש במצלמה בבחירת אולם אירועים
חופות חורף

02-6436251